28.05.2012
Ciociu kocham Ciebie :)))

I czego mi trzeba więcej. Kiedy człowiek jest kochany i potrafi kochać to nie ma progów nie do przebycia, to nie ma murów do nie pokonania. To wszystko jest możliwe - warte męczarni, lęków i walki.
Naszej Martynce przed 6 urodzinami zdiagnozowano nowotwór CHŁONIAK NIEZIARNICZNY. Choroba ta trudna jest do wykrycia i jeszcze trudniejsza do wyleczenia. Pomimo intensywnego leczenia wyniki Martynki pogarszały się a ilość komórek nowotworowych ciągle rosła. W tej sytuacji nie było możliwości wykonania przeszczepu szpiku kostnego, pomimo, iż dawcą mogła zostać Jej mama. Po półrocznej walce z chorobą Martynka została wypisana do domu ze skierowaniem do opieki hospicyjnej. Jednak Rodzice Martynki nie pogodzili się z tym, podjęli walkę o życie ich dziecka. Ich wielki ból został usłyszany przez wielu ludzi dobrego serca. Zaczęła się walka o życie Martynki, ale to już nie była samotna walka. Szły w świat apele, błagania szukające ratunku dla Smerfetki. I udało się uratować Martynkę, dzięki Miłości, Wierze i Nadziei.

Jaka jest Martynka dziś.

Wrażliwa, inteligentna, energiczna, pomocna :)) po prostu cudowna. Teraz na dniach byłyśmy u bardzo ciężko chorej dziewczynki. Spędziłyśmy tam kilka godzin. W ten sposób chciałyśmy jakoś jeszcze dodatkowo pomoc dla Luise i Jej bliskim. 

A o to co napisała nasza dziewczynka: (oczywiście po niemiecku) 

Tłumaczę:

,, Pieśń dla Ciebie Luise:

Jesteś jak kwiat
Kwiat, który rośnie i rośnie pełen siły i piękna
Tak jak Ty jest pięknem i silą, którą posiadasz 

od Martyny dla Luise"

Po niemiecku brzmi to bardzo intensywnie. Da się wyczuć mądrość i wrażliwość 9 letniej Martynki
kochać


 Zadbajmy o dziś
by nie przegapić jutra
bo gdy za późno się obudzimy, może już jutra nie być dla tych,których kochamy
lub kochać możemy.

Cudowne dni dobiegają końca. Martynka smacznie śpi, a ja oddycham spokojnie, patrząc na nią z wielką miłością. Kiedy przypomnę sobie te chwile z przed lat, kiedy Martynka walczyła z rakiem, to ściska mnie ,,kluska" w piersiach. Jestem taka szczęśliwa, że moja mała przyjaciółka - żyje, że jest zdrowa i cieszy się swoim zasłużonym dzieciństwem. Patrząc na nią, śpiącą u mojego boku, mogę uśmiechnąć się w sercu, by przytulić tym moim uśmiechem cały świat.