21.02.2013

( 182 ) Tęsknię ze strachem


Wystawiłam nos z pod kołdry. Trochę posprzątałam, trochę popracowałam, trochę udekorowałam.
Tęsknię ze strachem 
Jeszcze pięć tabletek do połknięcia
 

Potem badanie
Dwie miesiączki
I nadzieja, że zostaną nasze maleństwa z nami na zawsze.

3 komentarze:

 1. Nie umiem znaleźć odpowiedzi,więc możesz mi napisać co to za tebletki bierzesz i na co oraz co Cię teraz będzie czekać?Przepraszam,jeśli już o tym pisałaś,ale nie umiem tego znaleźć.

  zagubiona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie Myoma- łagodny guz nazywany również włókniakiem macicy, które powstają z tkanki mięśniowej macicy i rozwijają się w jej trzonie. Występują pojedynczo albo w grupie. Mięśniaki są najczęstszymi nowotworami niezłośliwymi macicy. I siedziały sobie spokojnie, aż do momentu 3-go podejścia do In Vitro. Kiedy miałam już przyjąć maleństwa, ten drań niezłośliwy urósł do takich rozmiarów, że utrzymanie ciąży praktycznie było nie możliwe. Dlatego też, mój doktorek nie dopuścił do transfer i po gruntownych badaniach przepisał mi ten lek.
   Esmya jest wskazana w leczeniu przedoperacyjnym umiarkowanych i ciężkich objawów mięśniaków macicy wystepujących u kobiet dorosłych w wieku rozrodczym. Długość leczenia wynosi 3 miesiące. Drania nie można operować gdyż osadził się wygodnie na mojej żyle ( za duże ryzyko wykrwawienia się)Po 2 miesiącach brania leku niezłośliwy się zmniejszył. Teraz na dniach będę miała następne badanie, potem muszę dostać moja miesiączkę (Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Esmya to: brak miesiączki, zwiększenie grubości endometrium (zwiększenie grubości błony wyściełającej macicę) i uderzenia gorąca, przybycie na wadze) Jeśli moje krwawienia przyjdą bez problemów to mam szanse na przyjecie moich maleństw, które są zamrożone za jakieś 3 miesiące. Mam nadzieje, ze się uda.

   jak masz jakieś jeszcze pytania, śmiało pytaj.

   buziolki

   Usuń
 2. Wszystko dokładnie wyjaśniłaś.Dziękuję.na dzień dzisiejszy nie mam więcej pytań:)
  Powodzenia.

  zagubiona

  OdpowiedzUsuń