30.09.2013

( 350 ) Następna Operacja

Termin następnej operacji już zrobiony. 10.10.013 wytnie mi Profesor Myomy i może uda się usunąć przegrodę w macicy, która została zauważona przy ostatnim badaniu. Wszyscy skoncentrowaliśmy się na problemach związanych z błędami lekarskimi, że dopiero na ostatniej wizycie, nowa Pani doktor wytłumaczyła mi o jeszcze jednym moim problemie. Na szczęście wada jest minimalna. Jednak Profesor chce zrobić korekturę by przygotować macice do przyjęcia naszych maleństw. 
A o to kilka informacji  ,,Jedną z najczęstszych wad wrodzonych macicy jest macica z przegrodą. Zewnętrzny kontur macicy wygląda prawidłowo natomiast jama macicy jest podzielona w linii środkowej na dwie połowy - przegrodą. Przegroda może być cienka lub masywna.Wada wpływa na płodność. Tkanka, z której utworzona jest przegroda jest zazwyczaj słabo ukrwiona i pokryta nieprawidłowym endometrium. Implantacja zarodka w jej pobliżu znacząco zwiększa prawdopodobieństwo poronienia lub porodu przedwczesnego. Możliwość zajścia w ciążę i jej donoszenia jest tym większa im mniejsza jest przegroda. Jeśli przegroda jest duża prawdopodobieństwo straty ciąży może sięgać nawet 80 %. Przegroda czasem jest także przyczyną niepłodności (choć w znacznie mniejszym stopniu). Na szczęście zabieg usunięcia przegrody jest względnie prosty a jego skuteczność bardzo duża. W przypadku małej przegrody i kobiety, która nie próbowała zajść w ciążę decyzje odnośnie usunięcia przegrody podejmuje się indywidualnie. W przypadku potwierdzonej niepłodności czy poronienia zaleca się zabieg. Wykonuje się go podczas histeroskopii. Jeśli przegroda jest cienka to wystarczy wykonanie histeroskopii, jeśli przegroda ma szeroką podstawę zabieg należy wykonać pod kontrolą laparoskopu ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo przebicia ściany macicy, jeśli takiej kontroli nie ma. Laparoskopia pozwala też ostatecznie potwierdzić typ wady. Najodpowiedniejszym czasem do wykonania operacji jest wczesny etap pierwszej fazy cyklu (najlepiej zaraz po miesiączce) w czasie, kiedy endometrium (błona śluzowa macicy) jest jeszcze cienkie.  Stan macicy jest kontrolowany po miesiącu. Jeśli kształt macicy jest prawidłowy można starać się o dziecko."
I tak kochani, mimo, że moje rany nie są jeszcze całkowicie zagojone kładę się ponownie pod nóż profesora z Heidelberg.

I tak serce bije coraz szybciej :) Łapię Nadzieje i wdycham Miłość.

13 komentarzy:

 1. to się dzieje!!
  to sie kochana szykuj na te operacje!
  sciskam mocno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rybenko, czuje że będzie dobrze :) jeszcze trochę :)

   Buziaczki :)

   Usuń
  2. bedzie, bedzie, bedzie
   :**
   choc pod gorke-teraz z gorki!

   Usuń
 2. Nerwy mnie biorą,kiedy czytam o tym,jak lekarze zniszczyli to,co dla Ciebie jest najważniejsze.Mam jednak nadzieję,że wszystko wróci do normy i będziesz Mamą.A czy po tych operacjach masz szansę,na naturalne poczęcie?

  Ps.Chociaż mało piszę,to czytam i kibicuję.Poprostu nie wiem czasem,co napisać.Podziwiam Cię,że masz w sobie jeszcze tyle siły i jesteś taka zaparta,walczysz i się nie poddajesz,mimo,że ciagle masz pod górkę.

  zagubiona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak to mój mężuś mawia:) lepiej pod górkę do celu niż z górki na pysk spaść :)
   będzie dobrze, tylko trzeba walczyć do końca :) Dziękuję, ze mi kibicujesz
   Buziolki

   Usuń
 3. mam nadzieję że po operacji będą już same przyjemne chwile!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także nie mogę pogodzić się z "niefachowością" lekarzy, którzy przeprowadzali u Ciebie poprzednie in vitro... Przeraża mnie wręcz to.
  Wierzę, że teraz wszystko będzie już tak jak być powinno...

  Całuję!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciwość i bezduszna rutyna robią swoje. No nic. Nie jestem pierwsza ani ostatnia, która musi przez to błoto przejść. Dam rade. Dobrze, że jeszcze jest Nadzieja.

   Caluję :)

   Usuń
 5. jakoś mam takie przeczucie, że wszystko to, co się teraz dzieje, będzie miało radosny, wymarzony finał.

  OdpowiedzUsuń