30.01.2014

( 409 ) Czas zaczynać

29. 1. 2014 - Oficjalnie zaczęłam przygotowanie hormonalne do stymulacji. Tak, tak :) przyspieszyło się o kilka dni. Co oznacza, że nie musiałam, aż tak długo rozmyślać i trząść portkami. 
Przyszły leki, był telefon z kliniki i e-mail od Profesora z informacją, że czas zaczynać. I tak wczoraj pierwsza dawka hormonów została wstrzyknięta do mojego nosa. Lek ten ,,Synarela" powoduje  hamowanie owulacji. Przy In Vitro owulacja nie jest pożądana, gdyż komórki jajowe będą wysysane z pęcherzyków jajnikowych poprzez punkcję.  Ta procedura trwać będzie ok 14 dni. Co oznacza, że w czasie mojej miesiączki nastąpić musi jeszcze kontrola. Przy długim protokole stymulacji trzeba sprawdzić działanie leku z kontrolą estradiolu wartości LH i FSH . Jeżeli te ilości są bardzo niskie, to można zacząć następny etap - stymulację hormonalną by otrzymać komórki jajowe. Po osiągnięciu żądanej liczby pęcherzyków i ich rozmiarze musi zostać docelowo owulacja wywołana poprzez specjalny hormon w zastrzyku tzw. gonadotropiny kosmówkowej ( hCG ), ponieważ przysadka mózgowa kobiety już nie jest w stanie regulować tego sama w dół.

I tak o to Panie i Panowie :)  dalej będę połykała leki tarczycowe ,, L- Thyrox ", leki na cukrzycę - ,,Metforminn " i do tego witaminy, z wtryśnięciem sobie dziennej dawki hormonu blokującego. Główny opis protokołu stworzę w następnej zakładce na blogu. Przecież nie każdego to interesuje. Nie chcę  Was zanudzić by przestraszyć ;) Potrzebuję nadal Waszego wsparcia, serca, słowa i ciepła, za które tak bardzo Wam dziękuję.

ps. pierwsze 1000 euro zostało wydane :( kredyt się kończy

Dziś o godz. 8:30 będzie Jakub z Tobiaszem w "Pytaniu na Śniadanie" w TVP 2. Obiecali, że będą mogli sporo opowiedzieć o tym, co się teraz dzieje w sprawie pomocy Tobiaszowi, więc oglądajcie - będę o WAS, dobrych sercach mówić.

  Unterdrücken des Eisprungs (Downregulation)