08.05.2014

( 454 )
Podjęłam decyzję. Nie podchodzę do badań pomiaru grubości fałdy karkowej naszych Maleństw. Chodzi o analizę czy nasze dzieci są / będą  obarczone wadą genetyczną, taką jak zespół Downa, który jest jedynie oszacowaniem ryzyka wystąpienia tej wady. Jeśli chromosom 21 się złamał, podwoił to i tak nie mamy wpływu na jakąkolwiek zmianę. Już kilka lat temu robiliśmy testy genetyczne. Żadnych problemów czy znaków zapytania u nas nie wykryto. Jednak mamy świadomość, że z powodu naszego wieku wskazane jest takie badanie, gdyż Zespól Downa jest niecharakterystyczny i spotyka się je także u osób z prawidłowym
Kariotypem. Kochamy nasze Maleństwa i tego nic i nikt nie zmieni. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie naszych Maleństw. Dlatego chcemy w późniejszym terminie, między 20 a 24 tygodniem ciąży, wykonać nie inwazyjne badanie prenatalne organów. Jeśli się okaże, że mamy do czynienia z jakimś problemem, można zareagować i przygotować się do jak najszybszego leczenia by ratować ich życie.
U nas wszystko dobrze. Ja wciąż śpię a Bliźniaki rosną i reagują swoim życiem. Każdy z nich ma już po 5 cm. Co oznacza książkowy wymiar. Serduszka biją prawidłowo, gdzie w ich takt poruszają się wzorowo.
Szczęście i dobroć otacza nas :) Oby tak dalej :D